دستگاه چاپ بنر

کلیاتی در مورد دستگاه چاپ بنر

ارائه تعریف از یک دستگاه چاپ بنر یا ماشین سنگین و پیشرفته خیلی سخت است و باید بپذیریم که قرار دادن آنها در یک یا چند جمله کتابی از لحاظ فنی نیز درست نیست. یک دستگاه با قابلیت‌ها و توانایی خود شناخته می‌شود و در نهایت به کمک عملکرد استاندارد، می‌تواند خود را در بین صنعتگران به یک ابزار مهم تبدیل کند. در مورد دستگاه چاپ بنر نباید از ظرفیت و توانایی اپراتور چشم‌پوشی کنیم و مسلماً آنها نیز در این حوزه نقش مهمی دارد. پس سعی می‌کنیم که در این مطلب هم نحوه عملکرد دستگاه را نشان دهیم و هم نقش اپراتورها را معرفی کنیم.

دستگاه چاپ بنر چیست

دستگاه چاپ بنر یک دستگاه سنگین و پیشرفته برای چاپ بنر و سایر سطوح انعطاف پذیر است که عملکرد آن همانند یک پرینتر جوهر افشان معمولی، پیاده سازی دستورات دریافتی از طرف سیستم هوشمند است. این دستگاه‌ها از یک بخش کامپیوتری و از یک بخش مکانیکی تشکیل شده‌اند. در بخش کامپیوتری، اپراتور به کمک نرم افزار مشخص می‌کند که دستگاه برای چاپ چه طرحی استفاده شود و نیاز به چه مقدماتی دارد. در بخش مکانیکی نیز، قطعات مختلف با یکدیگر همکاری می‌کنند و سعی می‌کنند که دستور داده شده را به بهترین شکل ممکن اجرا کند.

 

دستگاه چاپ بنر چگونه کار می‌کند

نحوه کار دستگاه چاپ بنر از انجام طراحی در نرم افزارهای طراحی آغاز می‌شود و در نهایت با خروج بنر از دستگاه به پایان می‌رسد. وقتی که شما به عنوان یک مشتری سفارش چاپ یک بنر خاص را می‌دهید، اپراتور ابتدا در نرم افزار طراحی، طرح و الگوی دلخواه شما را آماده می‌کند و در فرمت مناسب، به دستگاه انتقال می‌دهد. در اینجا، با توجه به طرح و عملکرد دستگاه، جوهرهای مختلف به دستگاه تزریق شده و موتور دستگاه روشن می‌شود.

با مکش جوهر و انتقال آنها به نازل، حرکت هد دستگاه شروع شده و به صورت رفت و برگشت، فرایند انتقال جوهر به سطح بنر را انجام می‌دهد. در نهایت نیز اگر فرایند لمینت کردن لازم باشد، بخش لمینیتور فعال شده و در غیر این صورت، با اتمام فرایند چاپ، بنر مورد نظر برش داده شده و به مشتری داده می‌شود. پس عملکرد دستگاه چاپ بنر تقریباً همانند پرینترهای معمولی است، اما نحوه انتقال جوهر و تکنولوژی چاپ آنها متفاوت است.

 

برای دریافت لیست قیمتهای دستگاهها و جداول فروش اقساط ایمیل خود را وارد نمایید

 

درباره نویسنده

مطلب مرتبط

ارسال دیدگاه

نام نمایشی

ایمیل

عنوان

پیام

Theme Settings