خرید دستگاه بنر

نکاتی که باید قبل از خرید دستگاه بنر بدانید

خرید دستگاه بنر به عنوان يکي از مهمترين دستگاه هاي کاربردي در صنعت چاپ و تبليغات شناخته مي شود. در واقع تبليغات محيطي بدون استفاده از بنر و دستگاه چاپ بنر در مقطع کنوني غير ممکن به حساب مي آيد. اين دستگاه با ورود به ايران توانست جاي خود را در همه زمينه ها که نياز به چاپ با ابعاد بزرگ داشتند باز کند.

دستگاه چاپ بنر و تبليغات

امروزه کاربردهاي دستگاه چاپ بنر از تبليغات فراتر رفته است و موارد مختلفي را شامل مي شود. بسياري از شرکت ها با برخي از اين دستگاه ها کاغذ ديواري و استيکر هم چاپ مي کنند. در واقع شما بايد توجه داشته باشيد که با يک دستگاه همه کاره در زمينه چاپ مواجه هستيد. البته چاپ بر روي پارچه ، کاغذ ديواري و مواردي غير از بنر نياز به تجربه اپراتور و دانش و آگاهي وي دارد. بهتر است اگر قرار است اپراتورها بر روي چنين متريال هايي با استفاده از دستگاه چاپ بنر چاپ بزنند حتما از مشورت ديگر همکاران خود استفاده کنند. ناگفته نماند که دستگاه اکوسالونت به سادگي هرچه تمام تر بر روي متريال هاي گفته شده چاپ مي زند.
در اين مطلب قصد داريم به نکاتي در مورد خريد اين دستگاه پرکاربرد يعني دستگاه چاپ بنر بپردازيم. دستگاهي نيمه صنعتي و البته نسبتا گران قيمت که بايد با دقت خريداري شود تا نحوه بهره وري چاپخانه معقول و بر روي برنامه باشد.
خريد دستگاه چاپ بنر با ديگر دستگاه هاي صنعتي تفاوت هايي دارد. شما براي خريد ديگر دستگاه هاي صنعتي يا نيمه صنعتي در درجه اول در مورد بازار تحقيق مي کنيد و بعد با انتخاب نوع دستگاه مورد نياز اقدام به خريد مي کنيد؛ اما در خريد دستگاه چاپ بنر روند کمي متفاوت تر خواهد بود.

نياز سنجي در خريد دستگاه چاپ بنر

شما در خريد دستگاه چاپ بنر در درجه اول بايد به نوع بازار نگاه کنيد. شما يک دستگاه خريداري مي کنيد که مشتريان آن عموما افراد همان منطقه يا نهايتا 100 کيلومتر دورتر هستند و به همين علت بازارسنجي محلي حرف اول را مي زند. بازارسنجي شما بايد به گونه اي باشد که در درجه اول نياز آن منطقه را به دستگاه چاپ بنر بسنجيد. ممکن است يک شهر کوچک يا يک منطقه در يک شهر بزرگ به هيچ وجه گنجايش ورود دستگاه چاپ بنر را نداشته باشد.
تعداد بالاي دستگاه نصب شده مهمترين دليل براي اين موضوع است. در برخي از شهرها نيز تعداد چاپ ها به شدت محدود و پايين است و نمي توان بر روي آن به عنوان يک کار دائمي حساب کرد. اين شهر عموما چاپ هاي خود را به شهرهاي نزديک اطراف مي سپارند و يا از روش هاي سنتي مثل پارچه نويسي استفاده مي کنند. اگر قرار است در چنين مکاني دستگاه چاپ بنر شروع به کار کند، بايد يک دستگاه بنر ارزان قيمت کار شود تا بازگشت سرمايه براي فرد ساده تر باشد. البته راهکارهايي وجود دارد که با استفاده از آن ها مي توان سفارشات مختلف ديگري را از شهرهاي کوچکتر و روستا ها جذب و تعداد را بالاتر برد.
اين نياز سنجي بايد به صورت دقيق و بدون هيچ گونه اغراق انجام شود. در واقع نياز سنجي امري مهم و حياتي براي خريد دستگاه چاپ بنر است و هرچه اين نيازسنجي دقيق و شفاف و صادقانه باشد در تصميم شما تاثير مثبت بيشتري خواهد گذاشت. در واقع نتيجه نظرسنجي به دو حالت مي انجامد، يا اينکه کلا براي خريد منصرف مي شويد و يا اينکه به خريد مطمئن تر شده و تنها براي نوع دستگاه و قدرتي که بايد داشته باشد لازم به تصميم گيري داريد.

انتخاب و خرید دستگاه چاپ بنر

پس از انجام اين موارد و انتخاب شرکت مورد نظر، وقت آن رسيده که بين دستگاه هاي موجود در شرکت مطلوب يکي را انتخاب کنيد و عملیات خرید دستگاه بنر را انجام دهیم . اينجاست که بايد به نتايجي که از نيازسنجي دريافت کرده ايد رجوع کنيد. با توجه به اين نتايج بايد دستگاه مد نظر را انتخاب کنيد.
فقط توجه داشته باشيد که با واقعيات کنار بياييد! اگر شما ميزان چاپ زيادي را در حال حاضر نداريد و حدس مي زنيد تا چند ماه آينده هم نخواهيد داشت، نياز نيست به فکر چند سال بعد و گسترش کار باشيد چرا که معلوم نيست شرايط به چه نحوي پيش خواهد رفت. با مشورت مشاوران صادق، به نياز هاي خود آگاه شده و بر اساس آن انتخاب دستگاه خود را انجام دهيد.

اگر خرید دستگاه بنر شما يک دستگاه پر قدرت و سريع بخريد و چاپي براي آن نداشته باشيد، علاوه بر اينکه هزينه زيادي براي تهيه دستگاه چاپ بنر کرده ايد، اپراتور خود را نيز تنها در ساعاتي از روز به کار خواهيد گرفت. اين در حالي است که شما مي توانيد با خريد يک دستگاه ارزان تر و البته کند تر، هم هزينه کمتري براي خريد بپردازيد و هم اپراتور شما کار با دستگاه چاپ بنر را با سهولت بيشتر و در زمان کمتري انجام مي دهد و حتي ممکن است کيفيت چاپ نيز به شدت افزايش يابد.

تمام نکات گفته شده به خريد هرچه بهتر دستگاه چاپ بنر کمک خواهند کرد و به بهره وري و سود مضاعف شما از اين شغل شيرين ياري مي رسانند. سعي کنيد نکات بيان شده را کاملا اجرا کنيد تا بعدا از انتخاب دستگاه يا انتخاب شرکت فروشنده دستگاه پشيمان نشويد.

خدمات پس از فروش در خرید دستگاه بنر

بعد از انجام نيازسنجي صحيح بايد به فکر خريد دستگاه بنر باشيد. خريد دستگاه بنر خود مراحل مختلفي دارد. برخي گمان مي کنند خريد اين دستگاه تنها به موارد محدودي از تحقيقات در مورد نوع دستگاه و شرکت هاي ارائه دهنده دستگاه ختم مي شود؛ اين در حالي است که شما براي خريد دستگاه چاپ بنر نياز به تحقيقات گسترده در مورد دستگاه، شرکت و مهمتر از همه خدمات ارائه شده توسط شرکت داريد.
توجه داشته باشيد که در خريد دستگاه بنر و در اين دستگاه مهمترين چيز خدمات دستگاه چاپ بنر است که قرار است از شرکت ارائه دهنده دستگاه دريافت کنيد. دريافت اطلاعات در اين زمينه را بايد خيلي جدي بگيريد چرا که ممکن است در زماني بعد از خريد دستگاه به اين موضوع نياز بسيار زيادي داشته باشيد.
دستگاه چاپ بنر و کاري که مبتني بر اين دستگاه ايجاد مي شود، کاملا فصلي به حساب مي آيد. اگر چه در طول سال همواره چاپ براي موارد مختلف مثل مناسبت ها، بنر تسليت براي درگذشت افراد و يا تبريک براي بازگشت از اماکن زيارتي وجود دارد، اما در زمان هايي کار بسيار فشرده است. براي مثال در سال هاي اخير چاپ بنر اربعين به شدت با استقبال مواجه است. همچنين در ايام محرم چاپ بنر به شدت رشد نشان مي دهد و در ايام عيد نيز سفارشات چاپ با دستگاه چاپ بنر به درصد بالايي صعود مي کند.
فرض کنيد که در زمان پيک کاري چاپخانه، دستگاه نياز به سرويس داشته باشد. اين يک اتفاق مرسوم در چاپخانه ها محسوب مي شود که به علت حجم بالاي کار، دستگاه چاپ بنر دچار هد گرفتگي شود و يا حتي به هيچ عنوان کار نکند. در چنين زمان هايي که سود اصلي يک چاپخانه به آن مرتبط است، کار کردن دستگاه بسيار مهم و حائز اهميت است. در واقع چاپخانه تمام فعاليت هاي سالانه خود را به خاطر چند پيکي که در سال دارد ساماندهي مي کند و اگر در همان زمان هم نتواند سود لازم را به دست آورد، با شکست مالي مواجه خواهد شد.

دقيقا در همين موقعيت بيان شده است که اهميت خدمات دستگاه چاپ بنر هويدا مي شود. در صورتي که خدمات به سرعت در اختيار چاپخانه ها قرار گيرد مي توان به بهبود شرايط اميدوار بود و در غير اين صورت در زمان پيک چاپ، چاپخانه با مشکل مواجه مي شود. اما براي اين کار چگونه بايد به کيفيت خدمات اطمينان پيدا کرد؟
يکي از نکات مهمي که مي تواند شما را در مورد خدمات دلگرم کند، سابقه يک شرکت است. شرکتي که تنها 2 الي 3 سال است پا به عرصه فروش دستگاه چاپ بنر گذاشته به احتمال زياد نمي تواند در موقع نياز به شما کمک کند. اين نتيجه گيري از آنجا نشات مي گيرد که اين شرکت هاي نوپا عموما تکنسين هاي زيادي ندارند. 3 الي 4 تکنسين نمي توانند زماني که 10 دستگاه از 100 دستگاه فروخته شده در اين چند سال، به مشکل بر مي خورند، به تمامي آن ها رسيدگي کنند و در اين بين چند مشتري ناراضي خواهند شد. در حالي که اگر تعداد تکنسين ها تعداد بيشتري داشته باشند، قطعا اين مشکل به وجود نمي آيد.
تحقيقات از تعداد زيادي از مشتريان يک شرکت مي تواند به شما اين اطمينان را بدهد. البته نبايد يک طرفه قضاوت کرد و ممکن است بالاخره برخي مشتريان رضايت کافي از فروشنده دستگاه نداشته باشند، اما مجموعه ي نظرات اين مشتريان مي تواند به شما در انتخاب کمک کند. حتي شما بايد با کساني صحبت کنيد که زماني دستگاه چاپ بنر داشته اند و دستگاه خود را فروخته اند و يا قصد فروش دارند. شايد يکي از دلايل فروش دستگاه همين کيفيت پايين خدمات باشد.
با توجه به نکات گفته شده شايد اهميت اين موضوع مشخص شده باشد. تنها نکته باقي مانده اين است که باز هم بايد تاکيد کنيم که اين موضوع را سرسري نگيريد. يکي از دلايل اصلي شکست در استفاده از دستگاه چاپ بنر همين عدم تحقيقات کافي در مورد خدمات است که بعدها گريبان گير شما خواهد شد.

ecco-banner02-1110x550

برای دریافت لیست قیمتهای دستگاهها و جداول فروش اقساط ایمیل خود را وارد نمایید

درباره نویسنده

مطلب مرتبط

ارسال دیدگاه

نام نمایشی

ایمیل

عنوان

پیام

Theme Settings