دستگاه چاپ بنر

5 (100%) 4 votes

دستگاه چاپ بنر

سیمای شهر به عنوان یکی از برترین عرضه کنندگان دستگاه چاپ بنر شناخته می شود. این شرکت با سابقه ای درخشان در عرضه و ارائه خدمات پس از فروش در زمینه دستگاه چاپ بنر شناخته می شود.

یکی از دستگاه‌هایی که در چند دهه اخیر به خوبی توانسته است که خود را در صنایع و حوزه‌های مختلف جای دهد و به عنوان یکی از ابزارهای مهم و پیشگام در صنعت تبلیغات به کار گرفته شود، دستگاه بنر است که از آن برای چاپ بر روی مواد مختلف استفاده می‌شود. وسعت استفاده از این دستگاه‌ها به اندازه‌ای بوده که تقریباً تمامی حوزه‌ها به شکل‌های مختلفی با آن درگیر هستند و می‌توان گفت که بخش اعظمی از آنها از کار با چنین دستگاه‌های رضایت دارد. البته نمی‌توان منکر این موضوع شود که کار با دستگاه بنر به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که کیفیت نهایی کار آن را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

زمانی که در مورد یک دستگاه بنر بحث و بررسی صورت می‌گیرند، موارد مختلفی مطرح می‌شود که شامل نکات تأثیر گذار بر عملکرد آن، نحوه خرید، نحوه تعمیر و نگهداری آن، شیوه‌های دسترسی به آنها، انواع برندهای موجود در بازار، قطعات مختلف آن‌ها، مهارت تکنسین و مواردی مانند گارانتی و خدمات پس از فروش می‌شوند. حال اگر یک خریدار یا یک اپراتور نسبت به این موارد توجیه شده باشد، طبیعی است که از کارکرد دستگاه بنر انتظار بالایی داشته باشیم.

ارائه مشاوره های رایگان، قیمت های مناسب و شرایط پرداخت بهینه، از مهمترین دلایلی است که این شرکت توسط افراد حرفه ای برای خرید دستگاه چاپ بنر انتخاب می شوند.

دستگاه بنر چیست و چگونه کار می‌کند

دستگاه بنر به عنوان یک ماشین سنگین و نیمه سنگین تعریف می‌شود که برای چاپ بر روی مواد مختلف به کار گرفته می‌شود و اصلی‌ترین ماده‌ای که این دستگاه می‌تواند با آن کار کند، بنرهای با مشخصات مختلف است. این دستگاه از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از آنها وظیفه خاصی بر عهده دارد و اپراتور یا تکنسین موظف است که به آنها به شکل‌های مختلفی توجه داشته باشد و کیفیت آنها را در نظر بگیرد. این موضوع به دریافت کارکرد بهتر از دستگاه بنر کمک می‌کند.
اما عملکرد دستگاه بنر به مانند تمامی ماشین‌های حوزه چاپ به دو بخش هوشمند و مکانیکی بستگی دارد. بخش هوشمند این دستگاه‌ها از یک کامپیوتر با نرم افزار تخصصی تشکیل شده است که تکنسین در آن به طراحی الگوهای مختلف پرداخته و آنها را با توجه به فرمت دستگاه آماده می‌کند. در طرف دیگر بخش مکانیکی دستگاه قرار دارد که از قطعاتی مانند هد، برد، پمپ و فیلتر تشکیل شده است که وظیفه نهایی را بر روی بنر انجام می‌دهد. بنابراین وظیفه اصلی تکنسین دستگاه بنر این است که بین بخش هوشمند دستگاه و بخش مکانیکی یک ارتباط مستقیم و تعریف شده ایجاد کند و از این طریق بهترین کارایی را از آن بگیرد.

برای دریافت لیست قیمتهای دستگاهها و جداول فروش اقساط ایمیل خود را وارد نمایید

برخی از نکات مهم نگهداری دستگاه بنر

نگهداری مناسب از دستگاه چاپ بنر و اجرای توصیه‌های ارائه شده از طرف شرکت سازنده دستگاه، با طول عمر بیشتر آن و کیفیت در عملکرد نهایی دستگاه رابطه مستقیم دارد. اگر یک اپراتور یا تکنسین بتواند نکات نگهداری دستگاه بنر را به شکل دقیق و متناسب با ویژگی‌های دستگاه انجام دهند، مطمئناً برای مدت زمان بیشتری از آن دستگاه استفاده خواهد کرد. برخی از نکات مهم و حیاتی در نگهداری دستگاه عبارتند از:

  • اجرای منظم و برنامه ریزی شده: شاید مهمتر از هر برنامه‌ای که در زمینه نگهداری، تمیز کردن، سرویس کردن و تعمیر کردن برای دستگاه چاپ بنر اجرا شود، تعیین کردن برنامه‌های منظم برای انجام این کارهاست. معمولاً شرکت‌های سازنده توصیه می‌کنند که با توجه به حجم کار دستگاه، برنامه‌های مشخصی برای نگهداری از آنها در نظر گرفته شود و برخی دیگر فاصله‌های ماهانه و یا هفتگی برای این کار در نظر می‌گیرد. اما نکته‌ای که در این زمینه اهمیت دارد این است که، برنامه مشخص شده به طور دقیق و بدون هیچگونه استثنایی اجرا شود.

 

  • تمیز کردن سیستم Capping: تمیز کردن این قسمت از دستگاه چاپ بنر کمک می‌کند که لبه لاستیکی بیرونی آن از هر نوع جوهر قرار گرفته پاک شده و مکش دستگاه به شکل مناسبی صورت گیرد. توجه داشته باشید که بعد از تمیز کردن این قسمت، حتماً بخش‌های مختلف آن را به طور کامل ببندید.

 

  • تمیز کردن تیغه دستگاه: یکی دیگر از بخش‌های که در دستگاه بنر به کیفیت نهایی کار کمک می‌کند، تمیز کردن تیغه دستگاه است که باید به طور مرتب تمیز شود.

 

  • تمیز کردن قسمت زیرین هد دستگاه. به هنگام اجرای برنامه نگهداری دستگاه بنر، باید هد دستگاه را به سمت عقب حرکت داده و بخش زیرین آن را با یک پارچه مخصوص تمیز کنید. هیچ وقت هد دستگاه را به طور مستقیم نظافت نکنید و از شیوه‌های توصیه شده توسط شرکت بهره ببرید.

 

  • تمیز کردن پد فلاش: یکی دیگر از بخش‌هایی که باید به طور دوره‌ای باز کنید و آن را تمیز کنید، پد فلاش است که کار چندان سختی ندارد. البته این قسمت از دستگاه بنر قیمت چندانی ندارد و به راحتی می‌توانید آنها را تعویض کنید.

 

  • بخشهای مختلف را از لحاظ نشتی چک کنید: در دستگاه چاپ بنر قسمت‌های مختلفی وجود دارند که با جوهر در ارتباط مستقیم هستند و باید به صورت دوره‌ای از لحاظ نشتی مورد بازرسی قرار گیرند.

 

  • مخزن‌های نگهداری جوهر را خالی کنید: معمولاً زمانی که مخزن این دستگاه‌ها پر باشد، یک چراغ یا نشانگر به شما نشان خواهد داد که وضعیت جوهر به چه صورت است. بنابراین هنگام تمیز کردن و برنامه نگهداری دستگاه بنر به این مخزن توجه داشته باشید و حتماً آن را از جوهر خالی کنید.

 

  • سطح رطوبت کارگاه را بررسی کنید: به هنگام اجرای برنامه نگهداری از دستگاه چاپ بنر مسئله رطوبت در کارگاه اهمیت بسیاری دارد و اگر این رطوبت پایین باشد، به احتمال زیاد جوهر در قسمتهای مختلف مانند هد دستگاه و نازل‌ها خشک شده و احتمالاً با دردسر بیشتری برای تمیز کردن دستگاه مواجه خواهید بود. از سوی دیگر اگر رطوبت خیلی بالا باشد، احتمال کشیده شدن جوهر به قسمت‌های دیگر افزایش یافته و مشکلات بیشتری برای روند تعویض کردن و در نهایت چاپ تصاویر و نوشته‌های مختلف ایجاد می‌کند.

 

  • نظافت عمومی: اگرچه نظافت عمومی ارتباط چندانی با دستگاه ندارد، اما توجه داشته باشید که هرگونه آلودگی در محیط کارگاه می‌تواند تبعات جبران ناپذیری برای عملکرد دستگاه داشته باشد. دستگاه‌های چاپ بنر با جوهرهایی با درصد خلوص بسیار بالا کار می‌کنند و اگر احیاناً در محیط کارگاه گرد و غبار یا هرگونه آلودگی وجود داشته باشد، به طور کلی روند مکش جوهر و قرارگیری آن بر سطح بنر تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

عوامل مؤثر در بازدهی دستگاه بنر

کار کردن با دستگاه بنر یک موضوع است و گرفتن بازدهی بیشتر از دستگاه، یک موضوع مهم‌تر. این اهمیت باعث شده است که فعالان حوزه چاپ بر روی بحث بازدهی و بهره وری بسیار حساس باشند و ترجیح دهند که بهترین راهکار ممکن برای بهبود این فاکتور به کار بگیرند. تناسب بین اندازه دستگاه و اندازه کارگاه، تناسب بین مهارت اپراتور و قابلیتهای دستگاه، زمان کار کارگاه و تعداد نیروی کار فاکتورهایی هستند که به صورت کلی در تمامی دستگاههای صنعتی بر روی بازدهی تاثیرگذار هستند. اما در مورد بازدهی دستگاه بنر باید به سه فاکتور زیر توجه ویژه‌ای داشت.

انتخاب جوهر متناسب با دستگاه بنر

اولین مورد، انتخاب جوهر متناسب با دستگاه بنر است. جوهرها در دستگاه‌های چاپ بسیار مهم هستند و حتی تعیین می‌کنند که زمان کار دستگاه به چه صورت باشد و چه زمانی می‌توان از یک محصول استفاده کرد. به همین دلیل، شرکت‌های تولید کننده دستگاه‌های چاپ به خریداران توصیه می‌کنند که از یک جوهر خاص در مورد آنها استفاده کنند و شما نیز باید با توجه به این توصیه، جوهر مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

تعمیر و نگهداری مداوم

یکی دیگر از مواردی که همیشه مورد توجه تولید کنندگان قرار دارد این است که به خریداران در مورد اجرای برنامه‌های تعمیر و نگهداری توصیه می‌کنند و از آن‌ها می‌خواهند که این برنامه‌ها را به صورت مداوم و در فواصل زمانی مشخص اجرا کنند. اگر این برنامه را گرفته‌اید، حتماً آنها را اجرایی کنید و اگر ندارید، لازم است که به وب سایت شرکت‌های تولید کننده این دستگاه‌ها بروید و از روند تعمیر و نگهداری دستگاه مطلع شوید.

افزایش مهارت اپراتور

یکی دیگر از فاکتورهایی که بر بازدهی دستگاه بنر تأثیر گذار است، بحث مهارت اپراتور دستگاه است. اگر خود شما اپراتور هستید، باید همیشه سعی کنید که دوره‌های آموزشی کار با دستگاه را بگذرانید و اگر صاحب کارگاه هستید، شرایط آموزش پرسنل خود را فراهم کنید.