دستگاه چلنیوم چیست و خریدار باید چه چیزی از آن بداند؟

دستگاه چلنیوم یا دستگاه حروف ساز چلنیوم، یا دستگاه خم کن چلنیوم عناوینی هستند که برای این دستگاه مکانیکی و الکتریکی در منابع مختلف استفاده می‌شود. نقش اصلی دستگاه چلنیوم خم کردن و شکل‌دهی ورق‌های چلنیوم است که از فلزات مختلف یا پلاستیک ساخته می‌شوند. دستگاه چلنیوم از دو قسمت الکتریکی (دیجیتالی) و مکانیکی ساخته شده است. قسمت دیجیتالی مسئول طراحی و شکل دادن روند حروف چلنیوم است و قسمت مکانیکی آن مسئول برش و شکل‌دهی حروف است. زمانی که یک اپراتور دستگاه چلنیوم را روشن می‌کند، در ابتدا در قسمت دیجیتالی اقدام به طراحی حروف چلنیوم دلخواه مشتری می‌کند و طرح نهایی را به صورت دستور ذخیره می‌کند.

فاز دوم تولید حروف چلنیوم، شامل اجرای دستور توسط قسمت مکانیکی است. در این مرحله اپراتور، دستور اجرا را به دستگاه چلنیوم می‌دهد و دستگاه با استفاده از قسمت تغذیه، مواد اولیه چلنیوم را شکل می‌دهد. درواقع، روند ذکرشده یک نمای کلی از کار دستگاه حروف ساز چلنیوم است و هم در قسمت دیجیتالی و هم در قیمت مکانیکی دستگاه موارد تخصصی وجود دارد که باعث می‌شود اپراتور دستگاه به آموزش نیاز داشته باشد. نیاز به آموزش موردی است که باعث می‌شود روند فروش دستگاه چلنیوم اهمیت بالایی داشته باشد و هم خریدار و هم فروشنده باید به نکات آموزشی آن توجه داشته باشند.

جهت دریافت قیمت انواع دستگاهها و جدول اقساط ایمیل خود را وارد نمایید

مراحل فروش دستگاه چلنیوم

فروش دستگاه چلنیوم همانند فروش هر کالای دیگری از مراحل مختلفی تشکیل شده است و خریدار و فروشنده باید در کنار هم این مراحل را طی کنند و از این طریق از ایجاد ابهام در روند فروش دستگاه جلوگیری کنند. به‌طورکلی مراحل فروش دستگاه چلنیوم عبارت‌اند از:

  1. پیدا کردن شرکت فروش دستگاه حروف ساز چلنیوم : اصولاً شرکت‌های فروشنده دستگاه در ایران علاوه بر مرکز فروش، یک وب‌سایت حرفه‌ای نیز دارند که برای معرفی محصولات و برند خود استفاده می‌کنند. این وب‌سایت‌ها منابع خوبی هستند که می‌توانند اطلاعات شما را به‌عنوان خریدار دستگاه چلنیوم کامل کنند. وب‌سایت این شرکت‌ها علاوه بر اطلاعات دستگاه چلنیوم، اطلاعاتی در مورد دستگاه، نحوه کار آن، نحوه استفاده از آن و حتی تأثیر دستگاه چلنیوم بر تبلیغات و کسب و کار را ارائه می‌دهند که می‌توانید در ابتدا با مطالعه این مقالات اطلاعات خود را کامل کنید. در بخش دیگر این وب‌سایت‌ها معرفی دستگاه چلنیوم اختصاصی آن شرکت آورده شده است که می‌توانید اطلاعات کلی آن محصول را دریافت کنید.
  2. مشاوره با کارشناسان شرکت و آشنایی کامل با دستگاه ساخت حروف چلنیوم: مرحله دوم فروش دستگاه چلنیوم ارائه مشاوره کامل به مشتری است. زمانی که شما به‌عنوان یک خریدار به صورت حضوری به یک شرکت مراجعه می‌کنید یا با آن‌ها تماس می‌گیرد، شما را به بخش فروش و کارشناسان شرکت معرفی می‌کنند و این شانس را خواهید داشت که با قابلیت‌های تخصصی دستگاه آشنا شوید. کارشناسان فروش دستگاه چلنیوم موظف هستند که خصوصیات فنی و تخصصی دستگاه را به طور دقیق به شما شرح دهند و از اغراق بپرهیزند. مواردی مانند اندازه کلی دستگاه، نحوه برش و خم کاری حروف چلنیوم، قابلیت دستگاه در ساخت حروف الفبای مختلف، اندازه حروف چلنیوم، سرعت دستگاه و زمان کارکرد آن و موارد تخصصی دیگر باید توسط کارشناس به شما توضیح داده شود.
  3. بیان نکات ایمنی و کار با دستگاه: دستگاه حروف ساز چلنیوم مانند سایر دستگاه‌های چاپ و برش از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است و به همین دلیل کار با آن مستلزم رعایت نکات ایمنی و بهداشتی است. کسانی که با دستگاه حروف ساز چلنیوم کار می‌کنند، باید با اصول فنی دستگاه آشنا باشند و نحوه مراقبت و نگهداری از دستگاه را نیز بشناسند. کارشناسان شرکت هنگام فروش دستگاه چلنیوم، باید این نکات را به صورت کامل به شما توضیح دهند و حتی ممکن است از کاتالوگ و دفترچه راهنما برای این کار استفاده کنند. نحوه روشن کردن دستگاه، نحوه کالیبره کردن، لباس و پوشش مناسب و مواردی مانند کمک‌های اولیه نکاتی هستند که به هنگام فروش دستگاه به شما ارائه خواهد شد.
  4. قیمت دستگاه چلنیوم (تخفیف فراموش نشود!): دستگاه چلنیوم انواع مختلفی دارند و هر کدام از آنها قابلیت‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. این موضوع باعث می‌شود که قیمت دستگاه چلنیوم متفاوت باشد و برای تعریف بودجه خود، باید یک محدوده در نظر بگیرید و نمی‌توان قیمت دقیق در نظر گرفت. البته برخی از شرکت‌ها از برند معتبرتری برخوردارند و قیمت محصولات خود را بالاتر می‌برند. البته برخی از شرکت‌ها همراه با فروش دستگاه چلنیوم، مواردی مانند گارانتی و خدمات پس از فروش در نظر می‌گیرند که می‌توانند کمی قیمت دستگاه خود را کمی افزایش دهند. پس از اطلاع از قیمت دستگاه می‌توانید با فروشنده بحث کنید و از آنها تخفیف هم بگیرید که این به هنر شما در مذاکره برمی‌گردد.
  5. نکاتی در مورد جابجایی، حمل‌ونقل و نصب و راه‌اندازی دستگاه حروف ساز چلنیوم: زمانی که با شرکت فروش دستگاه چلنیوم به توافق رسیدید، نکاتی در مورد جابجایی و حمل‌ونقل دستگاه به شما ارائه می‌شود. اگرچه خود شما نیز می‌توانید این کارها را انجام دهید، اما بهتر است از شرکت بخواهید که وظیفه جابجایی دستگاه چلنیوم را قبول کند؛ زیرا با توجه به آشنایی آنها با این دستگاه‌ها، روند جابجایی به شکل بهتری انجام می‌شود. در مورد نصب و راه‌اندازی دستگاه چلنیوم نیز اکثر شرکت‌ها این مورد را قبول می‌کنند و حتی بدون دریافت هزینه دستگاه را برای شما نصب می‌کنند. نصب دستگاه توسط شرکت سازنده می‌تواند عملکرد خوب دستگاه را تضمین کند.

البته ممکن است این مراحل برای هر فروشنده متفاوت باشد یا خریدار به صورت حرفه‌ای دستگاه چلنیوم را شناخته و مشتری آن شرکت باشد و نیاز چندانی به طی این مراحل داشته باشد. بااین‌وجود، تلاش کنید که شرکت را در جریان کارهای خود بگذارید و آنها را از مراحل کار خود مطلع کنید. برای اطلاع از نحوه فروش دستگاه چلنیوم و اطلاع از آخرین قابلیت‌ها و قیمت دستگاه چلنیوم با ما در تماس باشید.